
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 3.6 A |
| Output Voltage | 5 V |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Max Input Voltage | 25 V |
| Min Input Voltage | 5 V |
| Output Type | Fixed |
| Topology | Buck, SEPIC |
| Function | Step-Down |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Quiescent Current | 20 µA |
Stock: 5
Distributors
pcbx
Unit Price$10.95600
Ext.Price$10.95600
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.95600 | $10.95600 |
| 10 | $10.58957 | $105.89570 |
